İade & Değişim

İade Bilgilerim
Müşteri Kodu 1239042448
Ad Soyad Güzelce Yapı Malzemeleri
Mail guzelceyapim@gmail.com / info@guzelceyapi.com
Adres Güzelce Mh. Yoğurhane Cd. No:17
Büyükçekmece / İST

İade

guzelceyapi.com ve telefon ile sipariş hattımızdan satın almış olduğunuz ürünleri teslim aldıktan sonra iade edebilir ya da renk, beden ve aynı ürün ile değişimini talep edebilirsiniz. Ürünlerin iade ve değişimi için belirtilen yasal süre 14 gündür ancak bir Güzelce Yapı Müşterisi olarak, guzelceyapi.com ve telefon ile sipariş hattımızdan satın aldığınız ürününüzü tekrar satılabilir özelliğini yitirmemiş olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren toplam 60 gün içerisinde faturanız ile iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz. İade ve değişim işlemleriniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. guzelceyapi.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi). Kişisel kullanıma özel ürünler, boya gibi ürünlerinin iadesi Cayma Hakkı süresince yapılmamaktadır. Aynı zamanda tüketici tarafından ambalajının açılmış olması halinde, nalbur ürünlerinin hasar alması durumunda iade işlemleri Cayma Hakkı sürecinde yapılamamaktadır.

Hasar almamış ürünleri iade etmek ya da değişim yapmak istediğiniz ürünleri sadece Sürat Kargo ile müşterilerimize özel Güzelce Yapı tarafından verilen İade Kodu aracılığı ile adres vermeden ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Sürat Kargo ile iade gönderimlerinizi iş günleri 09.00-18.00, hafta sonu(Cumartesi) 09.00-13.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Sürat Kargo Güzelce Yapı Müşteri İade Kodunu tarafımıza ulaşarak temin edebilirsiniz.

Kargo İle İade

• Sürat Kargo dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz.

• Gönderinizin kargo firması tarafından teslim alınabilmesi için mutlaka güvenli taşınabilecek şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir.

• İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir.

• Set halinde satılan her ürünün iadesi set halinde olmalıdır. Parça şeklinde iade alınamamaktadır.
• Yukarıda belirtilen şartlara uygun olması halinde iade işleminize ait ücret iadeniz yasal süre olan 10 gün içerisinde gerçekleştirilecektir.

Mağazadan İade ve Değişim

Tercihiniz doğrultusunda; guzelceyapi.com ve telefon ile sipariş hattımızdan satın almış olduğunuz ürünlere ait iade veya değişim işleminizi, değişim/iade koşullarına uygun olması durumunda, e-fatura çıktısı ile Güzelce Yapı mağazamızdan da gerçekleştirebilirsiniz.

İade Onayı ile İlgili Bilgilendirme

İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir.

• Değerlendirme sonucuna göre iadenizin kabul edilmesi durumunda, iade süreci tarafımızca başlatılacaktır.
• Para iadeniz, alışverişinizi tamamladığınız ödeme yöntemine göre gerçekleştirilecektir.
• Para iade onayınızın gerçekleştirilmesinin ardından, sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinize, iade işleminizin tamamlandığına dair bir bilgilendirme maili iletilecektir.

Taksitle Alınan  Ürünlerin İade İşlemleri

guzelceyapi.com ve telefon ile sipariş hattımızdan kredi kartı ile taksitli olarak satın almış olduğunuz siparişinize ait ürün para iade işlemlerinde iade tutarının tamamı, alışveriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza tarafımızdan tek seferde ödenir.

İlgili banka, iade tutarını kredi kartınıza her ay taksitlendirerek yatırır. Detaylı bilgi için bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

Faturasız İade / Değişim İşlemleri

• guzelceyap.com ve telefon ile sipariş hattımızdan vermiş olduğunuz siparişinize ait faturanızı kaybetmeniz durumunda 544 670 54 33 numaralı hattan Güzelce Yapı Müşteri Hizmetleri’ni arayarak siparişinize ait faturanızı talep edebilirsiniz.
• Sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinize faturanız en kısa sürede gönderilecektir.

İade  Talebinin Reddi

• İade talebinizin gerekli koşulları sağlamaması durumunda talebiniz tarafımızca kabul edilmeyerek, tekrar sipariş sahibine gönderilecektir.
• Konu ile ilgili bilgi almak isterseniz 544 670 54 33 numaralı telefondan Güzelce Yapı Müşteri Hizmetlerine ulaşabilirsiniz.